Efektowny projekt małego ogrodu

Projektowanie ogrodów, Poznań – jak stworzyć spokojną przystań w Twoim ogrodzie?

Zanim nadejdzie wiosna i zawita w naszym ogrodzie, warto pomyśleć o sensowym zagospodarowaniu terenu wokół domu, czyli o jego projekcie. Przed wszystkim, należy uwzględnić potrzeby właścicieli ogrodu. Dla niektórych celem nadrzędnym jest posiadanie miejsca, które będzie swoistą oazą spokoju, miejscem regeneracji sił i czerpania nowej energii do pracy. Inni będą chcieli mieć strefę do grillowania, zapraszania gości i spędzania czasu w towarzystwie. Jeszcze inni odnajdą się w czynnym uprawianiu ogródka i będzie to ich pasją i sposobem aktywnego spędzania czasu.

Projekt ogrodu – czyli, ogród o jakim marzysz

Projekt ogrodu ma być dostosowany do jego właścicieli oraz współgrać z domem. Odpowiednie ułożenie roślinności, czyli kwiatów, krzewów i drzew, zapewni terenowi wrażenie większej przestrzeni. Ponadto, zasadzenie przy ogrodzeniu wyższych roślin, krzewów lub drzew, zapewni większą sferę prywatności, gdyż oddzieli naszą przestrzeń od ulicy. Należy pamiętać, by zachowywać właściwe odstępy między drzewami oraz by nie sadzić drzew blisko domu. Mimo, że rosną powoli, z czasem mogą okazać się kłopotliwe, gdyż szerokie korzenie pod powierzchnią ziemi lub rozłożyste korony, mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

Projektowanie ogrodu – co jest ważne, by cieszyć się pięknem wokół Twojego domu?

Piękno naszego ogrodu zależny od nas samych. Nie wystarczy bowiem zagospodarować raz terenu i oczekiwać, że na tym koniec. Należy dbać pielęgnować teren wokół domu, aby utrzymać roślinność w dobrej formie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *