Jak oduczyć psa szczekania? Obroża to jeden ze sposobów

Jak oduczyć psa szczekania? Obroża to jeden ze sposobów

Trudno mieć pretensje do psa, który szczeka. To naturalne zachowanie tych czworonogów, które niestety czasami powoduje sporo niedogodności dla właściciela. Mowa na przykład o hałasie, podczas gdy w pomieszczeniu obok śpi małe dziecko oraz w nocy, kiedy budzą się nie tylko domownicy, ale i sąsiedzi. Bywa tak, że tego rodzaju sytuacje zdarzają się zbyt często i właściciel zwierzęcia zmuszony jest przedsięwziąć jakieś środki, by zaradzić problemowi. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest obroża antyszczekowa.

Obroża antyszczekowa. Skuteczna i bezpieczna metoda

Specjalnie zaprojektowana obroża oczywiście zakładana jest psu, który zachowuje się zbyt głośno, kiedy szczeka. Nawet jeśli brzmi to groźnie, warto podkreślić, że jest to metoda bezpieczna, która nie wyrządza pupilowi krzywdy. Na pewno jest to czynnik, na który zwraca uwagę każdy właściciel kochający swojego czworonoga. Nie ma obaw – o ile urządzenia zostanie zastosowane zgodnie z przeznaczeniem, czyli na przykład nie trafi do zbyt małego pieska, to nie stanie się nic złego.

Jak działa tego typu sprzęt? Założona obroża antyszczekowa mierzy poziom drgań krtani zwierzęcia. To ta część ciała drży w trakcie szczekania. Wówczas uruchomiony zostaje mechanizm, którego zadaniem jest oduczenie właśnie takiego zachowania. Na początku włącza się sygnał dźwiękowy. Jeśli nie pomaga, to pojawia się wibracja, a w ostateczności uruchamia się impuls elektryczny. Powoduje to dyskomfort u psa, który dzięki temu powinien przestać głośno szczekać. Jeśli tak się nie dzieje, to oczywiście urządzenie się wyłącza na jakiś czas. Nie ma więc obaw o to, że wyrządzi się pupilowi ból z powodu emitowanych bez przerwy impulsów.

Ważne regulacja i możliwości modyfikacji

Różnorodne obroże przeznaczone są dla różnych psów. Liczy się przede wszystkim wielkość zwierzęcia, a co za tym idzie – waga. Na pewno warto zwracać na to uwagę, kiedy szuka się tego rodzaju sprzętu. Obwód oczywiście można regulować, by zapewnić zwierzęciu komfort. Urządzanie nie przestają działać po kontakcie z wodą, ładuje się je zazwyczaj raz na kilkanaście dni. Co ważne, tryby pracy, czyli między innymi dźwięk i wibracja można ustawiać zgodnie z potrzebami.