Niesamowity kot Bob

Powstało już mnóstwo filmów o psach, które uratowały ludzkie życie i zaprzyjaźniły się ze swoimi właścicielami. Jednak jak do tej pory niewiele dobrego mówiło się na temat kotów. Samolubne, agresywne i leniwe – takie określenia padają zwykle z ust przeciwników mruczków. Jednak słynny brytyjski kot Bob udowodnił, że koty też potrafią ratować ludzkie życie i odwdzięczać się za dach nad głową. Przekonał się o tym na własnej skórze brytyjski muzyk James Bowen, który przygody swoje i Boba opisał w serii książek, a jedna z nich doczekała się nawet ekranizacji.

Jak kot Bob uratował życie Jamesowi

James Bowen poznał Boba w momencie, kiedy najbardziej potrzebował pomocy. Był uzależniony od twardych narkotyków i staczał się coraz bardziej na samo dno. Udało mu się otrzymać mieszkanie socjalne, lecz jedynym warunkiem jego zatrzymania było odstawienie narkotyków. Wtedy właśnie spotkał rannego Boba, który przyszedł pod jego drzwi i już nie opuścił właściciela, którego sobie wybrał. Bob odwdzięczył się za uratowanie życia i towarzyszył Jamesowi podczas trudnego zerwania z nałogiem. James Bowen jest również muzykiem ulicznym, który zdobył fanów głównie dzięki towarzystwu Boba. Kot Bob najczęściej siedział obok futerału na gitarę, zdobywając pochwały, lub sadowił się wygodnie na samej gitarze lub ramionach Jamesa. Ten niesamowity kot potrafi nawet przybijać piątkę, co możemy zobaczyć w filmie Kot Bob i ja, w którym Bob zagrał samego siebie. W rolę Bowena wcielił się natomiast Luke Treadaway.

Książki o przygodach kota Boba

Zanim do kin wszedł film o niesamowitym kocie Bobie, w księgarniach pojawiły się 3 tomy książek o Bobie spisanych przez samego Bowena: Kot Bob i ja: jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy, Świat według Boba: dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka oraz Kot Bob i jego podarunek. W Polsce książki ukazały się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, a przygody kota Boba cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników i widzów na całym świecie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *