Jak wspierać dziką przyrodę?

Na liście zagrożonych gatunków pojawia się coraz więcej zwierząt. Gdyby nie organizacje, takie jak WWF i Greenpeace, prawdopodobnie wiele zagrożonych wymarciem zwierząt nie chodziłoby już po naszej planecie. Jak można wspierać zagrożone gatunki wraz z organizacjami na rzecz przyrody?

WWF (www.wwf.pl)


Dzięki WWF powstało wiele parków narodowych oraz udało się odnowić środowiska naturalne wielu zwierzaków. To właśnie WWF wymyśliło słynną Godzinę Dla Ziemi, którą obchodzimy każdego roku, gasząc światła w domach i największych światowych budynkach. W tym roku organizacja zaangażowała się również w uratowanie Wisły przed planowaną reformą rządową mającą zmienić naszą rzekę w ciąg sztucznych jezior. WWF ostrzega, że regulowanie rzek jest groźne zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Aby zaangażować się w działania WWF, wejdź na stronę wwf.pl i zapoznaj się z akcjami organizacji. Możesz wspierać wilki, pantery śnieżne, foki, morświny, tygrysy, rysie i niedźwiedzie, dokonując wirtualnej adopcji i przekazując jednorazowy lub comiesięczny datek na ratowanie zwierząt. WWF zachęca również do pomocy przyrodzie poprzez przekazanie przez gości weselnych datków, które poświęciliby na kwiaty dla nowożeńców lub przez dokonanie odpowiedniego zapisku w testamencie. Jeśli chcesz jeszcze bardziej wspierać dziką przyrodę, możesz zostać wolontariuszem WWF i zachęcać innych do pomocy zwierzakom i naturze.

Greenpeace (www.greenpeace.pl)


Organizacja Greenpeace jest zaangażowana społecznie i działa nieco inaczej niż WWF. Główną bronią Greenpeace są petycje kierowane do rządów poszczególnych krajów w sprawach takich jak zakaz używania pestycydów zabijających pszczoły, protest przeciwko niszczeniu Puszczy Białowieskiej, czy apel o stworzenie regulacji prawnej mającej na celu zatrzymanie marnowania żywności. Każdy z nas może przyłączyć się do akcji Greenpeace, podpisując się imieniem i nazwiskiem pod apelami. Razem z Greenpeace możemy również chronić Arktykę, owady zapylające, Puszczę Białowieską oraz morza i oceany, przekazując darowiznę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *