Zalety i czyszczenie płytek gresowych

Wielu nas decyduje się na położenie płytek gresowych u siebie wokół domu. I nic dziwnego, gdyż materiał ten cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli zamiast układania kostek brukowych, czy wylewania betonu, decydujemy się na położenie jakichkolwiek płytek, to właśnie są to te. W jaki sposób zatem czyścić je i poddawać konserwacji? Dlaczego warto zdecydować się na położenie gresu?

Zalety podjazdu z gresu

Płytki gresowe mają wiele zalet, przede wszystkim są naprawdę mrozoodporne. Nie musimy obawiać się zatem faktu, że bardzo niska temperatura sprawi, że się połamią lub popękają. Płytki gresowe są także świetne jako podjazd, ponieważ nie nasiąkają wodą, dlatego żadne czynniki zewnętrzne nie są im groźne. Co więcej, płytki te charakteryzują się dużą wytrzymałością na uderzenia, czy uszkodzenia. Bardzo trudno zrobić w nich dziurę, czy je połamać. Można zatem swobodnie przemieszczać się po nich samochodem lub nawet kilkoma naraz. Warto jednak pamiętać o dobrym impregnacie do gresu.

Jak impregnujemy gres?

Proces impregnacji tego typu materiału nie jest trudny. Preparat rozprowadzamy po płytkach, oczywiście wtedy, gdy na zewnątrz panuje sprzyjająca pogoda, następnie odczekujemy około dwie doby. Impregnat do gresu powinien wtedy dobrze wsiąknąć. Jeśli zachodzi potrzeba, możemy spróbować pokryć płytki gresowe ze dwa razy, ale nie jest to konieczny zabieg. Impregnat do gresu zakupimy w kilku pojemnościach, oczywiście najpopularniejszy jest ten 5l baniak. Cenowo wychodzi to zdecydowanie korzystniej, a jak wiadomo, zwykle dysponujmy sporym placem przed domem.

Impregnat do gresu – gdzie kupić?

Impregnaty do gresu zakupimy w sklepie z nanotechnologią, np.: https://nano24.pl/, warto zatem zdecydować się na produkty od renomowanych producentów, który z pewnością okaże się naprawdę trwały. Pamiętajmy, że tego typu malowanie wystarczy wykonać raz na kilka lat. Impregnaty są odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych i mechanicznych. Nie musimy się zatem obawiać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *