Najpiękniejsze ogrody zoologiczne na świecie

Jednym z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce jest zoo we Wrocławiu. Znajdziemy tu takie zwierzaki jak lew angolski, manat, renifer, ryś, sowa śnieżna, panda mała, wilk i żubr. Jakie zwierzęta możemy zobaczyć w najpiękniejszych ogrodach zoologicznych poza granicami naszego kraju?

Wellington Zoo w Nowej Zelandii

Ogród zoologiczny Wellington zamieszkiwany jest przez ponad 500 zwierzaków, w tym wiele gatunków zagrożonych, takich jak najmniejszy na świecie niedźwiedź malajski. W nowozelandzkim zoo możemy spotkać również kangury, psy dingo, emu, czerwoną pandę i inne zwierzaki, których na próżno szukać w polskich ogrodach zoologicznych. Zoo słynie również z organizowania licznych eventów oraz Birthday Safari, czyli urodzinowej wycieczki pełnej przygód.

Niedźwiedź malajski w Wellington Zoo

Toronto Zoo w Kanadzie

W kanadyjskim ogrodzie zoologicznym znajdziemy ponad 460 gatunków zwierząt z całego świata. Mieszkają tutaj takie zwierzęta jak m.in. gaur (indyjski bizon), czepiak, zebra pręgowana i hipopotam karłowaty. Odwiedzając Toronto, warto udać się do tego ogromnego zoo, w którym mieszka ponad 5000 zwierzaków.

Gaur w Toronto Zoo

Welsh Mountain Zoo w Walii

W walijskim zoo czekają na nas: wielbłąd dwugarbny, uszanka kalifornijska, jeżozwierz afrykański, irbis śnieżny, ocelot i wiele innych zwierzaków. Szczególną atrakcją turystyczną są pokazy uszanek kalifornijskich (lwów morskich), które zamieszkują teren o powierzchni 300 km2.

Uszanki kalifornijskie w Welsh Mountain Zoo

Berlin Zoo w Niemczech

Zoo w Berlinie może poszczycić się największą ilością gatunków zwierząt na świecie! Zobaczymy tu nie tylko niedźwiedzie polarne, foki, słonie, lwy i żyrafy, lecz również wiele zagrożonych gatunków. Tylko tutaj możemy spotkać uroczego wargacza leniwego o imieniu Balu, czyli małego niedźwiadka nieopuszczającego na krok swojej mamy.

Wargacz leniwy Balu w Berlin Zoo

Basel Zoo w Szwajcarii

W szwajcarskim zoo znajdziemy gatunki rzadko spotykane w innych ogrodach zoologicznych, takie jak świstak, saki białolica, pantera śnieżna, likaon pstry, biały wilk, czy krytycznie zagrożony wyginięciem osioł afrykański.

Osioł afrykański w Basel Zoo; na zdjęciu głównym biały wilk z tegoż Zoo

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *